Pages

Ads 468x60px

13 Mayıs 2013 Pazartesi

Teknoloji ve Tasarim Dersi Icin Icatlar

Herkezin Bildigi Gibi 5. Siniftan Baslayan Teknoloji Tasarim Dersi 8. sinifa kadar surekli icat bulup tasarim yapmayla geciyor. bende bu Icatlardan Ornek Olarak Internetteki  Bazi Icatlari Burada Topladim.
Güneş Enerjisi İle Telefon Şarj Eden Çanta

Gaziantepli Sonnendach firması, güneş enerjisi ile çalışan solar şarj cihazlarını Türkiye'de ekim ayında piyasaya sunacak.
Sonnendach Doğal Enerji Sistemleri Limited Şirketi Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Mehmet Yıldırım, yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak enerji üretiminde çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen bir kültür geliştirmeyi ve Türkiye'nin dışarıya bağımlılığının azaltılmayı hedeflediklerini söyledi.

Alternatif enerji kaynakları konusunda AR-GE çalışmalarına ağırlık verdiklerini vurgulayan Yıldırım, cep telefonu, lap top, fotoğraf makinesi, kamera ve MP3'ü de şarj edebilen güneş enerjisiyle çalışan şarj cihazlarının Türkiye ve Afrika distribütörlüğünü aldıklarını belirtti. Yıldırım, 2 yıl boyunca araştırma yaptıklarını ifade ederek, şunları anlattı:
“Tayvan ve Çinli iki firmanın Türkiye ve Afrika distribütörlüğünü aldık. Çin'de bununla ilgili teknoloji çok gelişmiş. Distribütörlüğünü aldığımız Çinli firma, solar şarj cihazını yapmış. Şarj aletini güneşe koyuyorsunuz, içinde cep telefonunda kullanılan piller var, piller güneşte doluyor. Cep telefonu kitlerini bağlayarak, telefonunuzu şarj ediyorsunuz. Tayvan'dan malzemeyi alıyoruz. Çinli firma, bizim markamız adı altında bu ürünlerin üretimini yapıyor. Türkiye'ye ilk bizim getirdiğimiz solar cihazı ile fotoğraf makinesini, kamera, lap top ve MP3 de şarj edilebiliyor.”

“TASARIM PATENTİNİ ALDIK”

Distribütörlük aldıktan sonra ürünleri kendilerinin geliştirmeye başladığını anlatan Yıldırım, şu anda 5 çeşit solar şarj cihazı ile bisikletçiler, öğrenciler, sporcular ve iş adamları için üstünde solar şarj cihazlarının bulunduğu özel çantalar geliştirdiklerini kaydetti.

Solar şarj cihazlarının fiyatının KDV hariç 25-260 dolar, çantaların fiyatının 45-75 dolar arasında değiştiğini, bütün ürünlerin elektrikle de şarj edilebildiğini belirten Yıldırım, şunları aktardı:

“12 volta kadar şarj edebiliyorsunuz. 4 ile 10 saat arasında güneşte şarj oluyor. 6 ay bile geçse, piller dolu kalıyor. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ürünlerimize 7 yıl ömür verdi, ürünlerimiz 2 yıl garantili. Çantaların ve lap top şarj cihazının endüstriyel tasarım patentini aldık. 2009 yılında lap top cihazı şarjını Türkiye'de üreteceğiz.”


İşte bireysel temiz enerji ürünlerinin en yenisi. Tahmin
edebileceğiniz gibi bu ürün sayesinde mp3 playerlarınızı rüzgâr sayesinde şarj edebilirsiniz. Tabi rüzgârsız bir ortamda kalırsanız elinizde bu cihazla koşmak zorunda kalabilirsiniz.Televizyonlar, cep telefonları ve diğer teknoloji cihazları için en ince ekran üretme yarışında  geliştirdiği kağıt gibi ince ve görüntünün gösterildiği anda bile bükülebilen ekranla Sony firması öne geçti. Sony'nin web sayfasında da tanıttığı 2,5 inç (yaklaşık 5 cm) genişliğindeki yeni ekranın kalınlığı sadece 0,3 mm. Tanıtım filminde, renkli görüntüyü oynatırken bir kağıt gibi eğilip bükülebilen, yere düşünce kırılmayan ekran. 
Evet yanlış duymadınız..... Kırşehirli mucit Ahmet Kolbaşı, bundan 17 yıl önce ilginç bir "buluş" gerçekleştirdi. Kolbaş, "radyoların arkasından çıkan adi mıknatıslarla manyetik alanları kullanarak yakıtsız motor" üretti. Kolbaşı bu icadına da 'Manyetik Alanları Kullanarak Gücü Katlanan Motor' ismini verdi. İcadının maharetini şöyle anlatıyor: "Ben 24
volt aküyle elektromıknatısları hareket ettiriyor ve manyetik alanı kullanarak güç elde ediyorum." Proje:
 "Otomobillerde kullanılabilir. Sıfır maliyete yakın elektrik üretilebilir. Isınma olmadığı için hararet yapma durumu yok. Bunun tamir işi, arızası da normal motorlara göre sübap, sekman, piston olmadığını için arızası ve masrafı da yok. Egzozu ve yakıt kullanmadığı için ne hava kirliliği ne de ses kirliliği yapıyor. Tam bir çevre dostu ve ekolojik bir motor sistemi."
Sanal Robot Norbi geliyor. İnternet üzerinde neyi takip etmek istiyorsanız bu site sizin yerinize 24 saat boyunca arama yapıp gelişmeleri mail adresinize gönderiyor.
İşte size bir teknolojik saat. Saatin özelliği üzerindeki küçük renkli noktaya dokunulduğunda dijital saate dönüşmesidir. Bu saat sade ve şık görünümüyle bayanların gözdesi olacağa benziyor. Bayanların aksesuar olarak da kullanabileceği bu bilezik şeklindeki saat her türlü kıyafetle uyum sağlayacaktır. Tabii erkekler de kullanabilir.
Türk Telekom herkesin kendi televizyon kanalını yaratmasını sağlayacak İnternet Televizyonu altyapısı için ilk adımı attı. IPTV ihalesini Türk Telekom girişimi Argela ile dünyada işbirliği yapacak SeaChange firması kazandı..
Evdeki televizyonunuzda NTV, atv ve LigTV'den oluşan bir kanal yarattığınızı düşünün. Uzaktan kumandanızla aylık, haftalık veya günlük programlarınızı belirleyip istediğiniz saatte izleyebiliyorsunuz. İzleyeceğiniz programlarda reklam izleyip izlememe seçeneğine de sahip oluyorsunuz. İşte böyle bir İnternet Televizyonu (IPTV Internet Protocol TV) altyapısı için Türk Telekom ilk adımı attı. Türk Telekom'un geçtiğimiz yıl satın aldığı Argela, altyapıyı ABD'li SeaChange ile birlikte hazırlayacak. İhale için imzalar atılınca ilk uygulama için hazırlıklar başladı. Ayrıca, SeaChange ve Argela birlikte geliştirdikleri İnternet Televizyonu platformunu dünyada da pazarlayacak.İnternet televizyonu için ödeme alternatifleri de çok farklı olacak. İsteyenler, hazırladıkları program seçeneklerine göre ödeme yaparken, isteyenler reklam da izleyecek ve programları bedava seyredecek. Reklam veren şirket kişiye özel reklam verecek. Türk Telekom, daha önce TTNet için müzik şirketleriyle yaptığı işbirliğine benzer bir oluşumu medya grupları ile hayata geçirecek. Böylece izleyici istediği kanalı ve programları seçerek, kendi televizyon kanalını yaratmış olacak. Telekom şirketlerinin gelirinin artmasını sağlayacak bu yeni alanda telekom şirketleri ile medya şirketleri de birbirine yaklaşıyor.
ŞEFFAF LG TÜRKİYE’DE

Şeffaf tasarımı ile göz kamaştıran LG Crystal sadece Vodafone’a özel satışa sunuluyor.
Ses kalitesindeki kristal berraklığını tasarımına taşıyan LG Crystal GD900, Türkiye’de sadece Vodafone’a özel kampanya ile abonelerinin beğenisine sunuluyor..

Vodafone’un yenilikçi yaklaşımını ortaya koyan LG Crystal GD900, benzersiz transparan tuş takımı ve 8 Megapiksel kamerasıyla tüm dikkatleri üzerine çektiği kadar, multi-touch destekli dokunmatik ekranıyla da gerek teknoloji gerekse kullanım açısından büyük bir kolaylık sağlıyor. 3G teknolojisine ve 7.2 Mbps bağlantı hızına sahip LG Crystal GD900 ile Vodafone abonelerine hızlı mobil internet erişimi sağlıyor. 1,5 GB dâhili hafıza ve 32GB’a kadar destekli olan microSD kart yuvası cihazın 3 inçlik ekranıyla birlikte geniş multimedya desteğinden yararlanmayı daha zevkli hale getiriyor.

Türkiye’de sadece Vodafone ile gerçekleştirilen LG Crystal cihaz kampanyası ile 18 ay boyunca tüm vergiler dahil aylık 79 TL ödemeyi taahhüt eden aboneler kampanyaya özel 1 GB’lık data kullanımı ile 3G+ hızında mobil internet erişimine ve LG Crystal GD900’a sahip olabiliyorlar.

Vodafone’a özel satışa sunulan LG Crystal GD900 ve çeşitli tarife planları hakkında daha fazla bilgi www.vodafone.com.tr adresinde bulunuyor.
GOOGLE’DAN BEDAVA MÜZİK…

Google'ın yapamadığı bir bu kalmıştı: İnternet devinden bedava müzik dinlemeye ne dersiniz?
Google zaten YouTube'a sahip ve internet üzerinde video işinde oldukça büyük bir yere sahip. Şimdi kendi müzik hizmetini de çıkartarak Spotify ve iTunes gibi müzik hizmetleriyle rekabete hazırlanıyor.

Google'ın bu yeni müzik hizmetinin çıkışının çok yakında olacağı konuşulanlar arasında. Google Audio isimli hizmetin, Çin'de kullanıma girdiği rapor ediliyor. Bununla birlikte detaylar ve Google tarafından hizmetin başladığına dair resmi bir açıklama henüz mevcut değil.

Google'da arama yapan kullanıcılar şarkı, sanatçı veya albüm ismi yazarak aradıklarını bulabilecek ve beklenen o ki bulunan parçaları ücretsiz olarak indirebilecek. Bu hizmetin şimdilik sadece Amerika'da uygulanmaya başlaması da mümkün, zira henüz İngiltere gibi batılı ülkelerde bile bir açıklama yapılmadı.

Bedava müzik hizmetinin masrafının ise Google reklamları tarafından karşılanması bekleniyor. Google'ın Google Audio için planları kesin olarak açıklandığında, müzik hizmetinin bolca reklamla kesildiği Spotify gibi hizmetler oldukça sert bir rekabetle karşılaşacaktır.
RULO GİBİ KATLANAN LAPTOP

Geliştirilen yeni bir laptop, rulo gibi katlanabiliyor, taşınabilirliği bir üst seviyeye taşıyor.
Günümüzde masaüstü bilgisayarlarla kıyasıya bir rekabet içerisinde olan ve satış rakamı gün geçtikçe artan laptopların tasarımı da kendi aralarında çeşitlilik gösteriyor.

Ancak henüz geliştirilme aşamasında olan Orkin Design Rolltop, bugün için satışa sunulan laptoplardan farklı olarak taşınabilirliği bir üst seviyeye taşıyacak. Rulo şeklinde katlanabilen ve açıldığında normal bir laptoptan farklı olmayan Rolltop'un bilinen tek özelliği ise 17 inç'lik bir OLED ekrana sahip olması...

Çoklu dokunmatik bir ekrana sahip olan Rolltop'un ne zaman üretim aşamasına geleceği ve hangi donanımsal özelliklere sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.
NİNNİ SÖYLEYEN YASTIK

Uykusuzluk problemi çekenler: Bu haber sizin için... İşte ninni söyleyen yastık…
Dışarıdan bakıldığında sıradan bir yastıktan farklı görünmeyen Sound Asleep Pillow, aslında dünyada ilk kez kullanılan bir sistemi bünyesinde barındırıyor. İçerisinde dahili kulaklık bulunan bu özel yastık, kulaklıklarını takarak müzik dinlemek isteyenlere farklı bir opsiyon sunuyor.

Başlarını yastığa koyduktan sonra kablo karmaşasını da beraberinde getiren kulaklıkları kulağına takan kullanıcılar, bu yastık sayesinde kulaklık gereksiniminden de kurtulacak. MP3 çalar ve radyo gibi cihazlarla bağlantı kurabilen bu özel yastık, içerisinde dahili hoparlör bulunduruyor. Ancak sistem öylesine ince düşünülmüş ki, yastıktan çıkan sesi yastığa başını koyandan başka hiç kimse duyamıyor.

Özellikle uyku problemi olan kişilere tavsiye edilen bu özel yastık, yumuşak ses tonuyla da kullanıcıların çok daha rahat bir şekilde uykuya dalmalarına yardımcı oluyor. Ürün, herhangi bir cihaza bağlanmadığı taktirde ise herhangi bir ses çıkarmıyor ve kullanım dışı kalıyor.

Ürünün özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

- İçerisinde bulunan bir adet hoparlör
- MP3, iPod, CD/DVD Player’larla tam uyumluluk
- Kulaklıktan daha rahat olması
- Yastığın %50’si pamuk, %50’si ise polyesterden imal edilmiş olması
HERKESE 100 MBİT İNTERNET

Bu ülkede hızlı internet herkesin hakkı ve yasalarla korunuyor; herkese 100 Mbit bağlantı geliyor...Finlandiya geniş bant internet talep etme hakkını yasal olarak resmileştirdi. Yasal düzenleme 2010'da devreye girecek. Finlandiya İletişim Bakanlığı durumu bizzat kendisi açıkladı.

Bu hamle ile Finlandiya, vatandaşlarına yasalar aracılığıyla hızlı internet bağlantısı garanti eden ikinci ülke oluyor; zira daha önce benzer bir yasal düzenleme İsviçre'de yürürlüğe girmişti. Minimum internet hızı şimdilik 1 Mbit ile sınırlandırılıyor.

Fakat 2015'ten itibaren bant genişliği talebi yasadaki ikinci aşama ile yükseltilecek. Bu tarihten itibaren Finlandiya devleti her vatandaşına birkaç istisnayla da olsa 100 Mbit hızında internet bağlantısı garanti edecek.

İstisnalar arasında uzak kasabalar gibi tenha yerleşim alanları var. Devlet yönetiminin verdiği bilgiye göre bu kategoriye giren yaklaşık 2000 hane var...

ENGELLER ÜLKESİ TÜRKİYE!!!


 Türkiye'de internet yasakları o kadar çoğaldıki artık bir proje veya site yaparken ilgili sitelerin engellenip engellenmediğini kontrol etmek aklınıza geliyor...
Biz de Google Chrome Linux açık kaynak projelerinin kişisel olarak yayımlandığı siteye inceleme için girmeye çalıştığımızda o meşhur ceza mahkemesi uyarılı engelleme mesajı karşımıza çıkmıştır. İşimiz yarıda kalmıştır. Bir an kendimizi özgür geliştiricilerden hisset sekte Türkiye'de yaşadığımızı unutmamalıyız.

Siteye giriş amacımız gayet iyimser olmasına karşın engel kararını gördükten sonra insanın iyi niyetinin belirli bir saatten sonra kötüye gittiğini söylemek zorundayız. Her site için dns ve host IP ayarları yapılması gerekmesi gerçekten insanları bir nebze sinirlendirmeye yetiyor.

Türkiye’de Engellenen veya Engellenmiş Sonradan Açılmış Popüler Siteler:

1. Youtube.com ( Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi )
2. MySpace ( En büyük sosyal ağ )
3. Google ( Açık Kaynak Projeleri ve Kişisel Google'da barındırılan siteler )
4. Geocities ( Zaten kapandı )
 5. BlogSpot (Blogger)   vs.... teknoloji
SAMSUNG’DAN DÜNYANIN EN İNCE LED TV’Sİ…

Samsung, neredeyse kredi kartı inceliğindeki yeni LED TV'sini kullanıcılarına tanıttı.
Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Samsung, "dünyanın en ince LED TV"si olarak lanse ettiği yeni ekranını kullanıcılarına tanıttı.

Sadece 3mm kalınlığında olan ve neredeyse kredi kartı inceliğine sahip olan yeni Samsung LED TV, 40 inç'lik ekranıyla da dikkat çekiyor. 5000:1 kontrast oranına sahip olan ürün, Samsung'un bir önceki LED TV panelinin neredeyse 3'de 1'i kalınlığında bulunuyor.

İnceliğinin yanında enerjiyi de oldukça etkin bir şekilde kullanan ürünün ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.
EFSANE OYUN GERİ DÖNÜYOR…

Efsane oyunun üçüncü halkası hiç de beklenmeyen bir yenilikle gelebilir.
Diablo hayranları serinin üçüncü bölümünde kendilerini büyük değişikliklere hazırlamalı. Geliştiriciler oyunculardan büyülü sözcükleri kullanmaya yarayan enerji olan "Mana" kavramına yeni alternatifler düşünüyor ve fikir istiyor.

Geliştiricilerin resmi Twitter kanalında yaptığı açıklamaya göre her sınıfın kendine has enerji formu olması üzerinde duruluyor. Örneğin bir barbarın biriktirdiği öfke mana yerine kullanılabilir.

Bu enerji sayesinde oyunun farklı karakterleriyle özel saldırı biçimlerine başvurulabiliyor. Şimdiye kadar oyunda bu enerjiyi tedarik etmek için içeceklere başvuruluyordu. Gelecekte de farklı içeceklerin bulunmasının söz konusu olup olmayacağı henüz belli değil.
APPLE’DAN ‘’SİHİRLİ’’ FARE

Apple'ın satışa sunduğu yeni bilgisayar faresi, klasik fareleri gölgede bırakacak.
İŞTE APPLE MAGIC MOUSE

Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan ve iPhone ve Mac gibi ürünlerle dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan Apple, yeni faresiyle de çok konuşulacağa benziyor.

Magic Mouse adını taşıyan Apple'ın yeni bilgisayar faresi, standart farelerden oldukça farklı bir yapıda bulunuyor. Tasarımıyla oldukça şık bir görünüme sahip olan Magic Mouse, fare kontrolüne de yepyeni bir boyut kazandırıyor.

Optik ve lazer farelerden farklı olarak Magic Mouse'u yerinden oynatmanıza hiç gerek yok; zira Magic Mouse'ta kontrolü sağlamak için üzerindeki özel pad'de parmağınızı gezdirmeniz yeterli. Diğer bir deyişle, laptoplarda bulunan "touchpad" benzeri bir kullanımı farelere taşıyan Magic Mouse, fareyi hareket ettirmeden kullanıcıların bilgisayarlarını kontrol edebilmesine olanak sağlıyor. Magic Mouse, ayrıca Bluetooth arabirimiyle çalışıyor ve kullanıcıları kablo karmaşasından kurtarıyor.

69.00 Dolarlık bir fiyat etiketiyle ABD pazarında satışa sunulan ve çoklu dokunmatik arabirimiyle dikkat çeken Apple Magic Mouse, enerjisini de iki adet AA pilden alıyor.
KÂĞIT GİBİ LAPTOP…


Deli incelikte rekor kırmaya kararlı: Firmanın yeni laptop'u Adamo XPS’İ çok şaşıracaksınız.
Dell kısa bir süre içerisinde "Adamo XPS" adında çok ince bir notebook tanıtacak. Hemen hemen 10 mm kalınlığındaki cihaz hakkında detaylı bilgilerin 22 Ekimde açıklanması bekleniyor.

ABD medya organlarının bildirdiği habere göre Dell, XPS Adamo hakkındaki bilgileri gizli tutmayı tercih ediyor. Örneğin cihazın ne kesin ebatları ne de teknik spesifikasyonları ortaya çıktı. Üreticinin web sitesinde umuma açılan tek bilgi cihazın 9,99 mm kalınlığında olması. Eğer durum gerçekten böyleyse Adamo XPS dünyanın en ince notebook'u oluyor.

Karşılaştırmak gerekirse: Güncel MacBook Air 19,4 mm, XPS selefi "Adamo 13" 16,4 mm ve Sony'nin henüz piyasaya sürülmemiş Vaio X'i ise 13,9 mm kalınlığında. Sadece 10 mm kalınlık ile Adamo XPS, bir MacBook Air'in yarısı kadar kalın oluyor.
İnternet haberlerine göre cihazın fiyatı yaklaşık 2000 Dolar olacak. Ayrıca laptop kapağının özel bir ısı algılayıcısına dokunulduğunda otomatikman açılacağı iddia ediliyor.
Klavyeli Kalem

62$ değerinde olan bu kalemin üzerinde bir Q klavyedeki gibi dizilmiş bütün harfler var. Tabi ki siz de bu tuşlara bastıkça kalemin yazmasını beklersiniz. Ancak bu kalemin üzerindeki harfler yazı yazarken harflerin şeklini kopya çekmekten başka bir işe yaramıyor. Bunu bilip ilerde bu hayret edilecek kalemden uzak durmanızı öneririz.

Uyku problemi çekenler için geliştirilmiş olan bileziği yatmadan yarım saat önce bileğinize takmanız yeterli olacaktır. Kişi uyumaya çalışırken bilekteki uyku ile ilgili olan noktalara aka punktur tarzı uyarılar göndererek kişinin uyumasını kolaylaştırıyor. Bir nevi akapuntur cihazı yani. Basıncı artırmak veya azaltmak için kadranı basitçe döndürmeniz yeterli olacaktır. Deri-etkinin kayışla bağladığı her iki bilek ayarlanabilir giyilebilir, "( 25cm, )Otomobil ve motosiklet gibi tekerlekli taşıtlarıyla ünlü olan Honda, insanların kendi ayakları üzerinde hareket ederken de rahat olmaları için büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Firmanın duyurusunu yaptığı Yürüyüş Asistanı, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastalarının iyileşme sürecini hızlandırırken, ayak üstünde çalışmak zorunda olan insanların verimliliğini de arttırmayı amaçlıyor.

Yürüme konusunda zorluk yaşayan insanların hayatını kolaylaştırmak için uzun yıllardır çalışan Honda, geliştirmesine devam ettiği Yürüyüş Asistan Cihazı (Walking Assist Device) ile hem hastaların iyileşme sürecini hızlandıran, hem de tüm gün boyunca ayakta çalışmak zorunda kalan insanlar için iyi bir alternatif haline geldi.

Yürüme, merdiven çıkma, ayakta durma gibi günlük hayat faaliyetlerine destek olan cihaz, bisiklet selesine benzeyen destek ünitesi sayesinde vücut ağırlığını da dengeliyor.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hastaları başta olmak üzere, yürüme güçlüğü çeken ilerlemiş yaştaki insanlar için geliştirilen cihaz, Honda’nın otomobil montaj fabrikalarında çalışan işçileri üzerinde gerçekleştirdiği bir çalışmanın sonuçlarına göre, gün boyunca ayakta çalışan işçiler için de hayatı kolaylaştırıyor.
Sizde mi bozuk paralarda şikâyetçisiniz? Artık dert değil paramatik her zaman yanınızda. Çanta da bozuk para arama derdine son veriyor. Hem anahtarlık olarak kullanın hem de bozuk para saklamak için “YTL" ye özel olarak dizayn edilmiştir…
Çayınızı veya kahvenizi yudumlarken kurabiyenizi de artık rahatça yanınızda taşıyabilirsiniz.
İlginç Buluşlar
Bu sürahi ile iki bardağı aynı anda doldurabilir ve zamandan kazanabilrsiniz, servis yapan biriyseniz bunu işinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz…
İlginç Buluşlar
Yan yana fotoğraf çekilmek için üçüncü bir şahsın sizi çekmesine gerek yok, ister arkadaşınızla isterseniz de kendinizi tek başınıza çekebilirsiniz.
İlginç Buluşlar
2 kişilik ve 4 kişilik oyunlardan bol bir şey yok ancak sıra 3 kişilik oyunlarda.3 kişi olduğunuzda canınız sıkılmasın, satrançla başlayan bu grup özelliği diğer oyunlara da yansıyacağa benziyor…
İlginç Buluşlar
Türk kadının vazgeçilmezi olan örgü işleri artık geceleri karanlıkta da yapılabilecek.Işıklı şişler tığlar yakında evlerimize ulaşır.Hadi hayırlısı…
İlginç Buluşlar
İlk bakışta ruju andıran bu tasarım aslında bir bıçak.
İlginç Buluşlar
Şaka bir yana bu bir duşkabini…Bebekleri yıkamak için tasarlanmış, böylece anneler rahatlıkla bebeklerini yıkayabilir çünkü bebeğin kıpırdanması büyük ölçüde engelleniyor…
İlginç Buluşlar
Çocuklar düşe kalka büyür ama yaralanmalarını artık engelleyebiliriz.Görüldügü gibi artık bebekler yere düştügünde korkmanıza hiç gerek yok…
İlginç Buluşlar

Misafirleriniz çok kalabalık ve kahve koymak zor mu oluyor? İşte bu kupalar birbirlerine kenetlenebiliyor ve elinizde hepsini rahatlıkla tutabiliyorsunuz ve doldurmak artık daha kolay oluyor.
İlginç Buluşlar
Çiçek yetiştiriyormusunuz bilemem ama bunu cok seveceksiniz. Müzik çalarınızı(ipod,mp3 player,pc…) baglıyorsunuz ve çiçeğiniz müziğin ritmine göre dans ediyor, cok eglenceli olabilir.
Kıyafetteki ciğerler sigara içtikçe siyahlaşıyor, heralde görünce içesimiz gelmez…
İlginç Buluşlar
Etrafınızdaki seslere göre hareketlenen bir eko düşünün ama bu t-shirt ün üzerinde olacak, işte bu tam o işe yarıyor, enerjiyi de cebindeki pilden alıyor, konserlerde tüm ilgiyi üzerinize çekebilir ve çok eglenebilirsiniz…
İlginç Buluşlar
Dondurma artık üstümüze dökülmeyecek, görüldüğü gibi külahın etrafındaki koruyucu, dondurmanın üzerimize akmasını önlüyor, özellikle çocuklar kullanmalı..
İlginç Buluşlar
Ev dekorasyonunuzu az da olsa farklı yapmak isterseniz bu cok güzel bir örnek olabilir…
İlginç Buluşlar
Nostaljik bir tasarım, gerçekten cok güzel görünüyor…Taş devri gibi
Teknoloji ilginç tasarımlarla ilgi çekmeye devam ediyor.Bu gördüğünüz flash bellek hafızası doldukça şişiyor,çok eğlenceli bir buluş..

İlginç İcatlar

İlginç İcatlar

İşte birkaç ilginçmi çok ilginç icat resimleri
İlginç Buluşlar

İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar


İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar

İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlarİlginç Buluşlar

En İlginç İcatlar

İlginç Buluşlar
damar bulucu
İlginç Buluşlar
Kıyafetleri giymeden deneyin
İlginç Buluşlar
Koltuklu alışveriş sepeti
İlginç Buluşlar
Sihirli mum
İlginç Buluşlar
Büyüyen ayakkabılar
İlginç Buluşlar
Serinleme zamanı
İlginç Buluşlar
Anahtarı unutma derdine son
İlginç Buluşlar
Aç ağzını uçak geliyor
İlginç Buluşlar

Ilginç İcatlar

Parlayan Golf Topu
İlginç Buluşlar
24 saat golf oynamak isteyenler için.
Ses Geçirmeyen Pencereler
İlginç Buluşlar
Çift camlar, pimapen, isocam,… vs yeni değil. Bu camlar standart camlara göre hem ısıyı daha iyi koruyorlar hem de sesi daha az geçiriyorlar. Sesin gelmesinin nedeni camın ince olmasından çok, camın titreyen bir yapısı olması. Sesi durdurmanın yolu, araştırmacılara göre, titreşimi önlemek. Bunun için yapılan bir çalışmada camın esnek olması sağlanmış. Eklenmiş özel parçalar sayesinde cam esneyerek titreşimi yani sesi önlüyormuş. bu parçaların transparanlaştırılması için çalışmalar devam ediyormuş ve görünen o ki 5 yıl içinde satışa çıkması öngörülüyormuş.
Kaydıraklı bina
İlginç Buluşlar
Gizli elektrik prizi
İlginç Buluşlar
Gizli olan priz değil, prize koyduğunuz. Priz görünümündeki bu saklama alanı, değerli eşyaları gizlemek için yapılmış.
Katlanabilir mangal
İlginç Buluşlar
VeinViewer – Damar bulucu
İlginç Buluşlar
Kan alırken yaşanan en büyük sıkıntı damarı bulamamaktır. Hemşirelerin en büyük sıkıntılarından birisi olan damar bulma işlemi için artık tehlikesiz bir yöntem var. Özel bir ışıkla damarların nerede olduğu hastayı delmeden görebilmek artık mümkün.
Kıyafetleri giymeden deneyin
İlginç Buluşlar
New York’taki Bloomingdales dükkanında yeni bir teknoloji test ediliyor. Müşteriler aynanın önüne geçip istedikleri giysinin üzerlerinde nasıl durduğunu görebiliyorlar. Kıyafet denemeyi bir ölçüde hızlandıracak bu uygulama, 3 boyutlu kıyafet görsellerini ayna benzeri bir ekrana yansıtıyor, karşısına geçenler kıyafeti giymiş gibi kendilerini görüntüleyebiliyorlar.
Telefon açan bitkiler
İlginç Buluşlar
NYU Üniversitesi’nin üzerinde çalıştığı çalışma, bitkilerin sahiplerini aramasına izin veriyor. Bitkiniz susuz kaldığında bunu belirlenmiş bir numarayı arayarak size haber veriyor. Belirlenmiş ses dosyası size dinletiliyor ve gelişmelerden haberiniz oluyor. Aslında çok basit olabilecek bu fikir, canlı ama konuşamayan bitkileri anlamak için oldukça enteresan bir yöntem.
Kurşun geçirmez ceket
İlginç Buluşlar
Kurşun geçirmez ceket dendiğinde aklıma hep polislerin giydiği o kalın kıyafetler gelirdi. Fakat görünüşe göre artık bu kadar kaba ve hantal şeylere gerek yok. Bir çok bilim-kurgu filmi de gelişmelerin bu şekilde olacağını sanırım düşünememiş. Bu ceket, kurşun geçirmiyor, bıçaklanmayı önlüyor ve sadece 3 kilo.
Koltuklu alışveriş sepeti
İlginç Buluşlar
İşten çıktınız çok yorgunsunuz, süpermarkete gidip alışveriş yapmanız gerekli. Yapmanız gereken tek şey bu alışveriş sepetinden edinmek. Neden mi? Resimde de görüldüğü gibi yorulduğunuzda oturup dinlenebiliyorsunuz…Tembel alışveriş severler için.
Kendini temizleyen kıyafetler
İlginç Buluşlar
Amerikan ordusu için geliştirilmiş. Haftalarca yıkamanıza gerek olmayan özel bir kumaş. Bekarlar için iyi haber.
Philips’ten dijital boya
Lazer ışınlarıyla duvara ya da herhangi bir zemine çizim yada boyama yapma imkanı sunan bu ürün, resim sanatına teknolojik bir boyut kazandıracak gibi… Philips’ten.
Sihirli Mum
İlginç Buluşlar
Japonlar, her şeyin teknolojisini geliştire dursun, bizler uzaktan da olsa takip etmekten ve hayret etmekten geri kalmıyoruz. Şimdi de LCD mum geliştirmişler. Yapmanız gereken sıradan bir mum yakmakla aynı, tabiiki özel bir kibritle …
Uykuyu algılayan araba
İlginç Buluşlar
Mercedez Benz, sürücünün uykusunu algılayan arabalar üretmeyi planlıyor. Geliştirme aşamasında. Uykuyu algılayınca ne oluyor diyorsanız, uykusuzluğu gidermenin tek yolu hala uyumak.
Kadınlar için koruma ceketi
İlginç Buluşlar
Bayanları saldırılardan korumak için tasarlanmış bir ceket. Hemen elin altındaki kumandayla yönetilen bu ceket, kendisini tutana elektrik şoku veriyor.
Kurabiye bardağı
İlginç Buluşlar
Hem kahveyi hem kurabiyeyi bir arada taşımak için yapılmış olmalı. Eğlenceli.
Isıtmalı pantolon
İlginç Buluşlar
Sizi bilmiyorum ama kış aylarında beni sıkıntıya sokan detaylardan birisi sabah sıcak yorgandan çıkıp buz gibi pantolonu giymek. Bu pantolonda bacaklarınızı ve ellerinizi koruyan ısıtıcıları var. Uzaktan kontrol edebildiğiniz ısı kontrol kumandası işi daha bir kolaylaştırmış. Harika değil mi?
Büyüyen Ayakkabılar
İlginç Buluşlar
Çocukların ayaklarının ne kadar büyüdüğü malum. Ne kadar sık ayakkabı almak gerektiği de. Inchworm isimli bir ayakkabı şirketi 3 numarayı aynı anda kapsayan bir ayakkabı(lar) yapmış.
Enteresan bir yatak
İlginç Buluşlar
Çalışma masanız ve yatağınız. Enteresan değil mi?
Serinleme Zamanı
İlginç Buluşlar
Kışın USB ile elimizi, ayağımızı sıcak tutan eldiven ve terlikler, kahvemizi ısıtan kupalardan sonra, işte asıl bu mevsimde gerekli olan bir ürün daha. Bu fanlı gömlek , USB ‘den aldığı güçle fanı çalıştırıp sizi serinletiyor. Peki ” benim USB takacak bir yerim yok ben bunu yolda yürürken de takacağım ” diyorsanız o zaman dört adet kalem pil işinize yarayabilir. Tek sorun, çıkan ses ve gömleğinizin biraz kabarık durması olacaktır.
Tekerlekli sandalye kullananlar için araba
İlginç Buluşlar
Tekerlekli sandalye kullanan insanların arabaya tek başlarlına binmesi çok zordur. Kendilerini sandalyeden kaldırarak yan tarafa atmaları gerekir. Sitenin dilinden tam olarak bu arabanın ne özellikleri olduğunu anlamak zor fakat pratik bir araç gibi görünüyor. Üstelik sevimli.
Isıtıcılı dağ kıyafeti
İlginç Buluşlar
3 seviyeli ısıtıcı sunan bu kıyafet sayesinde, soğuk artık problem değil. Pille çalışan bu kıyafetin fiyatı biraz tuzlu ama (600USD) ama ileride soğuğu o kadar da dert etmeyeceğimize iyi bir işaret. Ne gerek var ki, 5 kat giyinirim demiyorsanız, iyi bir alternatif olduğu kesin.
El ısıtıcısı
İlginç Buluşlar
Soğuk havada dışarıda oturuyorsunuz elleriniz doğal olarak üşüyor. İşte bu eldivenleri USB port’a takarak ellerinizi sıcak tutabiliyorsunuz.
Kar topu makinesi
İlginç Buluşlar
Kartopu yaparken elinizin donmasından mı şikayetçisiniz. Yoksa hayır, ben eldiven kullanıyorum mu diyorsunuz? Peki eldiven kullandığınızda istediğiniz gibi kar toplarını şekillendirebiliyor musunuz? Eğer hem ellerim donmasın, hem de havada istediğim gibi dağılmadan giden kar topları yapmak isterim derseniz, bu alet tam size göre. Dondurma kaşığına benzeyen bu alet, hem çok sıkı hem de çok düzgün kar topları yapmanıza imkan veriyor.
El kullanmadan şemsiye
İlginç Buluşlar
Elinizi kullanmadan taşıyabileceğiniz bir şemsiye. Birkaç kez elim doluyken gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç duydum. Mesela eşinizin elini tutuyorsunuz, diğer elinizde çanta. Süper.
Anahtarı unutma derdine son
İlginç Buluşlar
Artık anahtarımı unuttum, ah bu kapıyı açmak için gereken şifre neydi derdine son! Sadece parmağınızı göstererek kapınızı açabileceksiniz.Film sahneleri gerçek oldu diyebiliriz. Üstelik 25 tane ayrı parmak izi için hafızası var. Yanılgı ihtimali ise milyonda bir. Fikir çok yeni olmasa da teknoloji oldukça başarılı…
Makyaj gözlüğü
İlginç Buluşlar
Çünkü gözlük gözünüzdeyken makyaj yapamazsınız, çıkardığınızda ise göremediğinizden yine makyaj yapamazsınız. Bu gözlük harika bir çözüm. İki gözünüz aynı numara olmasa bile, gözlüksüz yapmaktan daha iyi bir netice alınacağı kesin.
Uçak geliyor, açın ağzınızı
İlginç Buluşlar
Çocukken anneannem beni uçak geliyor deyip kandırıp yedirmeye çalışırdı, hatırlıyorum. Ya da çok anlatıldı hatırladığımı sanıyorum.Daha inandırıcı bir yol bu olsa gerek.
İlginç yemek masasıİlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
Bu yemek masası ile masaya konacak nesneler düşünülerek onlara özel parçalar tasarlanmış. masaya oturan her bir kişiye özel büyük ve küçük daire parçalar ile herkese daha kolay servis yapılabilmesi amaçlanmış. ahşap gövde üzerinde 0.5″ cam kullanılmış.
Göz kırparak aç-kapat !
İlginç Buluşlar
Göz kırparak cihazların açılıp kapatılmasını sağlayan bir sistem geliştirilmiş ve ilk uygulaması son dönemin popüler zamazingosu i-pod üzerinde gerçekleştirilmiş. Kızıl ötesi alıcılar aracılığıyla göz kapaklarının hareketlerine göre çalışan sistem iki gözünüzü birden bir saniyeliğine kapattığınızda i-pod’u açıyor. Bir sonraki şarkıya geçmek için sağ gözünüzü, bir öncekine geçmek için ise sol gözünüzü kırpmanız gerekiyor. Sadece bir gözünü kullanabilen kişiler için de sorun iki defa göz kırpma ile çözülmüş. Sistem, popülaritesi açısından i-pod üzerinde teşhir edilmiş ancak oldukça geniş bir kullanım potansiyeli var gibi.
IŞIKLI ŞİŞ ve TIĞLAR
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
Örgü örenler için gerçekten ilginç bir haber olsa gerek, loş ışıkta da örgü örmeyi kolaylaştıran ışıklı şiş ve tığlar mevcut
İlginç Kitaplık Tasarımı
İlginç Buluşlar
Dünyanın en kullanışlı elektronik kalemi
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İogear, dünyada ilk defa normal bir kağıda yazdıklarınızı dijital ortama aktarabilen bir ürün geliştirmiş. bu ürünü diğerlerinden farklı kılan özel bir tablet ya da yüzeye ihtiyaç duyulmaması. normal fonksiyonlarına ek olarak bir verici içeren ve her türlü mürekkebin kullanılabildiği kalemle yazılırken, kağıda tutturulan alıcı tüm el hareketlerini kaydederek metnin dijital ortama resim ya da metin olarak aktarılabilmesini sağlıyor.
Kişisel su arıtma cihazı
İlginç Buluşlar
Cihaz suyun saflığını, temizliğini ölçmekle kalmıyor; aynı zamanda morötesi ışınlar ile suyu dezenfekte ediyor.
Origami ile ayakkabınızı şekillendirin.
İlginç Buluşlar
Catherine Meuter’in tasarladığı EIN/TRITT ayakkabı konsepti modern teknolojinin ayakkabı üreticilerini diğer bir boyuta taşıyabildiğini gösteriyor. Katlanabilen ve ayarlanabilen bu düz ayakkabı modeli güçlendirilmiş bölümleri ile aynı zamanda şıklığı da beraberinde getiriyor. Kağıt katlama sanatı origami de olduğu gibi ayakkabıyı katlayarak taşıma ve üretim maliyetinde büyük ölçüde ekonomi yapılmış.
Kitaplıktan bilgisayar hoparlörü (pc speaker)
İlginç Buluşlar
Teknolojinin hayatımızın her alanına girdiği zamanımızda dizayn çalışanları teknolojiyi dekorasyonla birleştirerek tasarım aşamasında olan bu donanımı uyarlamışlar.Kablosuz dizayn edilmesi beklenen bu hoparlör duvara monte edilmek suretiyle artık bilgisayarın kablo karışıklığını aza indirecek hem de hoparlörlerin yer kalabalığını ortadan kaldıracak. kitaplarımızı, süs eşyalarımızı da üstüne istif ederek kullanabileceğimiz bu tasarımı eminim teknoloji severler sabırsızlıkla bekleyeceklerdir.
Güneş Enerjili Laptop
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar

Tasarımcısı Nikola Knezevic olan bu laptop, üzerindeki güneş panelleri sayesinde şarj sorunumuzu pratik bir şekilde çözeceğe benziyor…
İnanılmaz Protez Kol
İlginç Buluşlar
Dean Kamen tarafından geliştirilen bu robot protez kol, 26 yıl önce iki kolunu birden kaybeden bir adam üzerinde denenmiş. Sonuç ise çok şaşırtıcı.
Kaşıkla Karıştırmaya Son
İlginç Buluşlar
no more spoon
Florian Dussopt tarafından dizayn edilen bu bardak çay şekerini karıştırma işini kaşık yerine kendisi yapıyor. Bardağı bizzat sallayarak içindeki seramik top sayesinde şekerin karışmasını sağlıyorsunuz. İnce belli bardakta çay içmek için kaşıkla karıştırılırken çıkan sesi duymanın keyfi bambaşka o ayrı.
Nanoteknolojik telefon
İlginç Buluşlar
Son yıllarda nanoteknoloji hayatımızın hemen her alanında kendini göstermeye başladı. Nokia araştırma merkezi bu alanda çalışmalara hızla devam ederken bize geleceğin cep telefonları hakkında ipuçlarını vermeye başladılar. Nanoteknoloji ile üretilecek olan Morph isimli bu telefonun materyali esnek, farklı şekillere dönüşebilen ama aynı zamanda da oldukça sağlam. Şimdilik hala araştırma ve geliştirme aşamasında olan bu telefon çok yakın yıllarda son kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.
Sileceksiz Cam
İlginç Buluşlar
Leonardo Fioravanti tarafından tasarlanan bu cam dört katmandan oluşmakta. Birinci katman (havayla temas halindeki), güneş ışınlarını filtreliyor ve suyu uzaklaştırıyor. İkinci katman, cam üzerindeki tozların kenarlara doğru itilmesini sağlıyor. Üçüncü katman, cam üzerindeki tozu algılayıp ikinci katmanın harekete geçmesini sağlıyor. Ve son olarak dördüncü katman ise tüm bu mekanizmanın elektrik enerjisini sağlıyor. Nanoteknoloji ürünü olan bu camın seri üretimi 5 yıl içerisinde başlayacak gibi gözüküyor…
Masaüstü robotu
İlginç Buluşlar
Masa üstünüz ya da kısacası kuru olan tüm düz çalışma alanların üzerindeki her türlü kırıntıyı, pisliği çekiveriyor! İçine ek ürün olarak kir poşeti konulmamış, dolduğu zaman ağzını açıp boşaltmanız yeterli. Pille çalışıyor, çok kullanışlı!
Şişirilebilen hoparlörlü koltuk
İlginç Buluşlar
Hem müzik dinleyip hem de rahat bir koltukta oturmak isterseniz bu koltuk tam size göre. İstenildiğinde şişirilip üstüne oturabilir, istenildiğinde indirip kenara koyabilirsiniz. Koltuğun üst kısmına monte edilmiş hoparlörler tam iki kulağa göre ergonomik olarak tasarlanmış. Dilediğinizde ipod ya da mp3 çalarınıza takabilirsiniz. Fiyatı 25£.
Esnek Askılar
İlginç Buluşlar
Klasik şekilli askılardan sıkılanlar için düşünülmüş tasarımlar. İstediğiniz şekle sokup istediğinizi asabildiğiniz askılar sayesinde dolabınızı klasik bir havadan kurtarabilirsiniz.
Kağıt Tartı
İlginç Buluşlar
Kağıttan biraz daha kalın olan bu tartının en büyük özelliği katlanıp saklanabiliyor olması ve tabiî ki inceliği. Banyoda varlığını bile fark etmeyeceğiniz bir tartı tarafından tartılıyor olmanız an meselesi. Mp3 ya da radyo dinleyip film bile izleyebildiğimiz banyolarımızda artık bu su da geçirmeyen tartı sayesinde kilomuzu da öğrenebileceğiz.
Ayak Faraşı
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
Bir bakıma üşengeç insanlar için dizayn edilmiş ilginç bir tasarım. Herhangi bir oynar parçası yok, devresi yok, pili yok; sadece ayağınıza takıyorsunuz ve eğilip kalkmadan tozları süpürüyorsunuz.
Pilsiz Çalışan Radyo
İlginç Buluşlar
Crank Radio
İnsan gücüyle çalışan bu radyonun kolunu birkaç kere çevirmekle yaklaşık bir saatlik enerji depoluyorsunuz. Bu ilginç radyo ile dilerseniz cep telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Aynı zamanda led ışık, acil durum sireni de ekstra özellikleri.
Food Loop

Fırına sürülen balık dolması veya tavuk dolmasını bağlamak için kullandığımız fırın iplerini ve kürdanları artık bir kenara bırakacağız. Fırın içinde kullanmak için ideal olan FoodLoop 357 derece sıcaklığa kadar dayanıklı
Taşınabilir – Portatif Mutfak

Bu mutfakla her yerde dilediğinizce yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz..
Yumurta soymak artık çok kolay..
Mutfak Tüpleri Şekil Değiştirdi

Galp Energia, “Pluma” adını verdiği yeni tüplerinde gerçekten hoş bir tasarım yakalamayı başarmış. Bununla da kalmayıp tüpün gövdesinde polietilen plastik kullanıyor.
Yumurta Kaynatma Zamanlayıcısı
Akıllı Kaşık
Çatallı Yemek Çubuğu
İlginç Buluşlar
Yeşilliklerin Ömrünü Uzatın
İlginç Buluşlar
Bu ürün sayesinde hem yeşilliklerinizin ömrü uzayacak ve vicdan azabı çekmeyeceğiz (çünkü süre aşımı yaşayıp çürüyen yeşillikleri atarken canımız sıkılır) hem de ekonomi sağlamış olacağız.
Desenli Fırınlar
İlginç Buluşlar
Soğanı Ağlamadan Doğramak İçin
İlginç Buluşlar
Yeni Nesil Yemek Masası
İlginç Buluşlar
Akıllı Kaşık
İlginç Buluşlar
“Palm Peeler” Kabuk Soyucu
İlginç Buluşlar
Kurabiye bardağı
İlginç Buluşlar
Hem kahveyi hem kurabiyeyi bir arada taşımak için yapılmış olmalı. Eğlenceli.

Müthiş İcatlar.

İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
İlginç Buluşlar
Anahtar Kelimeler: basit icatlar kolay icatlar küçük icatlar buluşlar ve icatlar ilginç buluşlar ve icatlar teknoloji ve tasarım icatlar buluşlar basit icatlar kolay icatlar elektronik icatlar kolay yapılan icatlar icatlar kolay icatlar teknoloji tasarım yeni icatlar ve buluşlar kolay ilginç icatlarbasit icatlar teknoloji tasarım en kolay icatlar teknoloji tasarım dersi için basit icatlar icatlar buluşlar teknolojik icatlar teknoloji tasarım dersi için icatlar teknoloji tasarım icatları kolayyapılan icatlarBu buluşla kendi evinizde minik donutlar yapabiliyorsunuz.

24. Ahşap iPhone Fotograf Makinesi Kapağı
Ahşabın sıcaklığını ve hoş dokusunu iPhone’unuza aşılayın.

23.  Top Desenli Sportif Not Kağıtları
Yazın yazın sıkıldınız mı buruşturup top yapın ve çöpe bir 3′lük .
 22. Kredi Kartlarından Pena Yapma Makinesi
Kredi kartı ya da sevmediğiniz bir yerin kartını yoketmek mi istiyorsunuz , onu pena yapın bari bir işe yarasın.

21. Mini Usb Kamera 
Bu kamera sadece usb bellek büyüklüğünde ve heryerde kullanabilirsiniz.

20. Hepsi Birarada Kahvaltı Makinesi
Bu cihazda her şeyi birarada yapabilirsiniz. Üstünde yumurta pişirin, altında ekmek kızartın ve yanında çay kahve hazırlayın kendinize. İşte kahvaltı hazır. Herşeyin sığmadığı küçük evler için ideal.

19. Ağaç Şeklinde Kitaplık

Bu güzel tasarımla evinizi  daha yaşanabilir ve fonksiyonel kılabilirsiniz.

18. Sağlanan Teker Sandalye

Bu sandalye kitap okumak ve uyuya kalmak bir ayrıcalık olsa gerek !

17. Bisküvi Yastık

Bu bisküvi yastık sizi çok mutlu edecek.

16. Bilardo Masasına Dönüşen Koltuk

Canınız mı sıkıldı hadi koltuğunuzu çevirin ve bilardo oynayın. Bu koltuk herkesi hem çok şaşırtıyor hem çok eğlendiriyor.

15. Sofa Kitaplık


Oldukça değişik tasarıma sahip bu sofayla oldukça değişik kitaplar okuyabilir ve dinlenebilirsiniz.Tekerlekleriyle de oldukça kullanışlı.

Furkancan Keydal
 14. Tetris Post-it Yapışkan Kağıtları
Tetris hayranları bu yapışkan kağıtlara bayılacak.

13. Klozet Şeklinde Köpek Suluğu

Biliyorsunuz ki köpekler değişik hayvanlar ne zaman ne yapacakları belli olmuyor. Bakıyorsunuz terliklerinizi yemiş, bakıyorsunuz klozetten su içiyor. İşte sizde köpeğinize otomatik klozet suluğuyla mutlu edebilirsiniz.


12. Cam Kutu Kola Şekilli Bardak
Kutu kolayı sanki şeffaf kutuda içiyormuşsunuz gibi bir izlenim veriyor. Oldukça değişik ve güzel bir tasarım olduğu kesin.

11. Sıçrama Görünümlü Kase

Sanki bir boya tenekesinin içine elmaları anlık koymuşsunuz gibi gözüküyor.

10. Kütük Yastık

Bu ağaç kütüğüne benzeyen yastıkla değişik rüyalar görebilirsiniz.

9. Gömme Bıçaklık

Bu şekilde hem yer tasarrufu sağlıyorsunuz hem elegant bir bıçak setine sahip oluyorsunuz.

8. Palet Şeklinde Bardak Altlığı


7. Bıçak Sırtında Fanus

Bu oldukça değişik tasarımlı bir fanus, balık da şaşırmış olsa gerek .


6. Kazı-Kazan Takvimi

Günler geçtikçe kazıyın hem de stres atın.

5. Facebook Beğen Butonlu Sütyen

Beğenecek çok var demeyin bunu da beğenin.

4. Silah Lambalar

Korkmayın dolu değil bu silahlar .

3. Pinpon Masasına Dönüşen Kapı

Bu kapıda pinpon bile oynayabiliyorsunuz çünkü, bu kapı dönerek pinpon masasına dönüşüyor. Hadi oda arkadaşınızla pinpon oynayın umarım çinli değildir.

2.Hamak Şeklinde İki Kişilik Yatak

Bu iki kişilik yatakta uçuyormuş gibi hissedeceksiniz.

1. Uzay İstilacıları Atari Tasarımlı Koltuk

Bu aralar yurtdışında moda olan bir şey varsa olsa, eski atari oyunlarının 8 bitlik karakterleri. Baksanıza çılgın bir koltuk bile yapılmış.

(Konu daha önce paylaşıldıysa özür dilerim ama böyle konularda bu fotoğrafları görmedim. )
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30Yıldız Savaşları serisinin efsanevi robotu R2D2 artık bizimle birlikte yaşayacak. DVD, video, resim ve müzik oynatabilen ve projektör olarak görüntüyü duvara yansıtabilen ürün, yine filmden esinlenerek oluşturulan gemi biçimindeki uzaktan kumandayla yönetilebiliyor. Ayrıntılar için


Günlük kullandığımız AAs formatındaki şarj edilebilir pili düşünün ve bunun bittiğinde kapağını açıp USB port üzerinden şarj edilebildiğini hayal edin. USB cihazlar ilk çıktıkları günden beri hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Bunu farkeden firmalar USB üzerinden şarj edilebilen çeşitli boyutlarda bataryalar geliştiriyor. Ayrıntılar için Bu sürahi ile iki bardağı aynı anda doldurabilir ve zamandan kazanabilrsiniz, servis yapan biriyseniz bunu işinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz…
Yan yana fotoğraf çekilmek için üçüncü bir şahsın sizi çekmesine gerek yok, ister arkadaşınızla isterseniz de kendinizi tek başınıza çekebilirsiniz.
2 kişilik ve 4 kişilik oyunlardan bol bir şey yok ancak sıra 3 kişilik oyunlarda.3 kişi olduğunuzda canınız sıkılmasın, satrançla başlayan bu grup özelliği diğer oyunlara da yansıyacağa benziyor…
Türk kadının vazgeçilmezi olan örgü işleri artık geceleri karanlıkta da yapılabilecek.Işıklı şişler tığlar yakında evlerimize ulaşır.Hadi hayırlısı…
İlk bakışta ruju andıran bu tasarım aslında bir bıçak.
Şaka bir yana bu bir duşkabini…Bebekleri yıkamak için tasarlanmış, böylece anneler rahatlıkla bebeklerini yıkayabilir çünkü bebeğin kıpırdanması büyük ölçüde engelleniyor…
Çocuklar düşe kalka büyür ama yaralanmalarını artık engelleyebiliriz.Görüldügü gibi artık bebekler yere düştügünde korkmanıza hiç gerek yok…
Misafirleriniz çok kalabalık ve kahve koymak zor mu oluyor? İşte bu kupalar birbirlerine kenetlenebiliyor ve elinizde hepsini rahatlıkla tutabiliyorsunuz ve doldurmak artık daha kolay oluyor.
Çiçek yetiştiriyormusunuz bilemem ama bunu cok seveceksiniz. Müzik çalarınızı(ipod,mp3 player,pc…) baglıyorsunuz ve çiçeğiniz müziğin ritmine göre dans ediyor, cok eglenceli olabilir.
Kıyafetteki ciğerler sigara içtikçe siyahlaşıyor, heralde görünce içesimiz gelmez…
Etrafınızdaki seslere göre hareketlenen bir eko düşünün ama bu t-shirt ün üzerinde olacak, işte bu tam o işe yarıyor, enerjiyi de cebindeki pilden alıyor, konserlerde tüm ilgiyi üzerinize çekebilir ve çok eglenebilirsiniz…
Dondurma artık üstümüze dökülmeyecek, görüldüğü gibi külahın etrafındaki koruyucu, dondurmanın üzerimize akmasını önlüyor, özellikle çocuklar kullanmalı..
Ev dekorasyonunuzu az da olsa farklı yapmak isterseniz bu cok güzel bir örnek olabilir…
Nostaljik bir tasarım, gerçekten cok güzel görünüyor…Taş devri gibi
Teknoloji ilginç tasarımlarla ilgi çekmeye devam ediyor.Bu gördüğünüz flash bellek hafızası doldukça şişiyor,çok eğlenceli bir buluş..

İLGINÇ İCATLAR

İlginç İcatlar
İşte birkaç ilginçmi çok ilginç icat resimleri


EN İLGINÇ İCATLAR


damar bulucu
kıyafetleri giymeden deneyin
koltuklu alışveriş sepeti
sihirli mum
büyüyen ayakkabılar
serinleme zamanı
anahtarı unutma derdine son
 Tüm Hakları Saklıdır. Sitenizde Paylaşrken 
Kaynak Göstermek Zorundasınız Aksi Takdirde Geregi Yapılacaktırç
                  Furkancankeydal.com                 

fckeydal.blogspot.com
Resim derleme : Furkancan Keydal
resimler sürekli güncellenir
son güncelleme: 28.09.2013


2 yorum:

  1. çok ilginç şeyler var çok acayip

    YanıtlaSil
  2. bazıları çok bilindik şeyler :)

    YanıtlaSil

Reklam